ZAPUSTIL NAS JE BORIS KLANJŠČEK "MUCHACO"

V 83. letu starosti nas je za vedno zapustil Boris Klanjšček, v Brdih bolje znan pod svojim vzdevkom »Muchaco«. Boris se je rodil leta 1936 Argentini, natančneje v mestu Rosario. Lahko bi rekli, da je ljubezen do nogometne igre odločilno zaznamovala njegovo življenje. Nogometna pot ga je iz rodne Argentine ponesla tudi v Kolumbijo in ZDA, kjer je leta 1973 zaključil svojo igralsko kariero. Od tam se je istega leta preselil v Vipolže. Ravno takrat se je v Brdih pričel oblikovati nogometni klub, prav Boris pa je bil tisti, ki je vodil člansko ekipo v svoji premierni sezoni v Primorski ligi. Za vedno nam bo Boris ostal v spominu kot prvi trener naše članske ekipe, mi pa bomo poskrbeli, da se bo njegovo poslanstvo nadaljevalo. Boris je namreč s svojo ljubeznijo do nogometa v Brdih navdušil nemalo otrok, iz katerih so se kasneje razvili odlični nogometaši. S svojim odnosom do nogometne žoge je bil pravi vzor vsem mladim nogometašem. Da je ljubezen do nogometa močnejša od vsega, je iz dneva v dan dokazoval, ko je svoje popoldneve preživljal na nogometnem igrišču v Vipolžah in brcal žogo z mlajšimi igralci. Verjamemo, da ni igralca v Goriških Brdih, ki si ob vstopu na pomožno igišče v Vipolžah ne bi vsaj enkrat v življenju podal žogo z Muchacotom. Za seboj bo vsem, ki se udejstvujemo v Nogometnem klubu Brda, pustil veliko praznino. Kot že rečeno, je naša obveza da bomo v Borisov spomin še naprej skrbeli, da med mladimi ljubezen do nogometa ne bo zamrla.

Boris, počivaj v miru.