PRVA TOČKA V DRUGI LIGI!

NK BRDA : Roltek Dob  2:2 (2:1)

Športni park Vipolže, 7. 8. 2016

Sodniki:

Antič Mihael (glavni sodnik), Habibović Adis (1. pomočnik), Gornik Nejc (2. pomočnik)

Strelci zadetkov:

Debenjak 4', 45'; Kunstelj 3' (11m), Kidrič 63'

Postavi:

NK Brda: Mavrič, Terziev (od 72' Kavčič), Jazbar, Žižmond, Simčič Zuljan, Marinič, Rojc (od 77' Kuraj), Rijavec, Ferjančič (C), Kodermac, Debenjak (od 94' Krasniqi)

Roltek Dob: Čretnik, Grvala, Kidrič (od 95' Lunder), Češnjevar, Kukavica (RK '79), Račič, Kokalj (od 54' Leskovar), Čretnik (RK '87), Splichal, Kunstelj, Mirtič

Gostje iz Doba so povedli v tretji minuti, ko je po prekršku Terzieva iz bele točke zadel Kunstelj.  Za izenačenje je po vsega minuti poskrbel Debenjak, ki je vrata gostov zadel s strelom med vratarjevima nogama. Tik pred koncem polčasa je Debenjak po hitrem protinapadu Brice popeljal v vodstvo in postavil rezultat polčasa (2:1). V drugem polčasu so gostje prevzeli pobudo na igrišču in v 63. minuti izenačili prek Kidriča. V nemirnem zaključku tekme so igralci Doba prejeli dva rdeča kartona in tekmo nadaljevali z devetimi igralci. Kljub temu, da so Brici v zaključnem delu igre igrali z dvemi igralci več, za zmago ni uspelo zadeti.

Kapetan Brd, Matic Ferjančič, je po tekmi povedal: ''S predstavo smo dokaj zadovoljni, saj smo tekmo odigrali na nivoju druge lige. Kljub temu, da nas je na začetku presenetila močna in agresivna igra nasprotnika, smo dali vse od sebe. Z dvema igralcema več v zaključem delu tekme bi lahko poskušali napasti 3 točke. Škoda, da za napad nismo imeli dovolj moči.''