DRUGO TRETJINO PRVENSTVA PRIČENJAMO Z BORBENO IGRO

Ta konec tedna se je pričela druga tretjina prvenstva, ki se za briško ekipo sicer ni pričela s pričakovanimi rezultati, vendar pa je na zadnjih tekmah na zelenici gotovo opaziti borbeno igro in željo zatresti nasprotnikovo mrežo. V 11. krogu smo z 2:4 izgubili proti ekipi Triglav Kranj, igra naše ekipe pa je bila gotovo med boljšimi v zadnjih časih.

Trener Amir Botonjić:

»Bili smo zelo dobro pripravljeni na nasprotnika, tako na področju analize kot skozi proces treningov, kar smo tudi v prvem polčasu udejanjili. V nadaljevanju tekme pa nam je očitno zmanjkovalo energije in mogoče idej. V 33. minuti je prišlo do nesrečnega gola v situacijah, ki se nam že nekaj tekmah ponavljajo. Bili smo nepozorni ob nasprotnikovem izvajanju žoge iz out-a, ravno tako so igralci napačno reagirali 4 minute kasneje, ko je ostal naš obrambni igralec sam z nasprotnikom v našem kazenskem prostoru. Med polčasom smo napake in igro analizirali ter drugi polčas pričeli z atraktivno in dobro igro ter iskali gol. Bili smo aktivni, gol iz 11-metrovke v 58. minuti nam je gotovo vlil energije. Preostanek tekme smo bili enakovredni oziroma, si drznem reči, tudi boljši nasprotnik. Smo pa bili preveč osredotočeni na fazo napada, zaradi česar nas je kaznovala nepozornost v obrambi. V 78. minuti smo prejeli 3. zadetek, in sicer iz udarca iz 20 metrov. Ne glede na to, nismo popustili, šli aktivno v igro in zatresli še drugič nasprotnikovo mrežo. V zadnjih minutah igre smo aktivno iskali izenačenje, ampak, žal, zaradi napake prejeli še 4. gol, in sicer iz 11-metrovke. NE glede na rezultat moram poudariti, da fantje na treningih delajo zelo dobro, so zavzeti in izpolnjujejo vse naloge. So profesionalci na nivoju, v katerem igrajo. Na tekmah pustijo srce, si pomagajo. Žal, nam nekaj minut na tekmi enostavno pade koncentracija, kar nas še kako kaznuje. Upam, da bomo nadaljevali ta trend zavzetosti in delovne vneme. Vem, da je fantom in celotnemu klubu težko, ampak v teh trenutkih je najbolj pomembno, da smo skoncentrirani, umirjeni, dvignemo glave, smo pozitivni in iščemo nove točke in zmage. Prvenstvo je še dolgo in verjamem, da bomo naše napake zagotovo odpravili in dosegli zastavljene cilje.«

Kapetan Marko Rojc:

»Na kranjsko zelenico smo stopili zelo odločno in s ciljem, da iztržimo pozitiven rezultat. Tekmo smo pričeli tako kot smo se predhodno dogovorili na treningih in tik pred tekmo. Sreča, žal, ni bila na naši strani. Naredili smo napake, ki jih bomo morali v naslednjih dneh odpraviti oziroma zmanjšati na minimum. Treniramo zelo dobro, zato menim, da v prihodnje ne bomo imeli težav osvojiti točke in posledično tudi bomo uspeli doseči naš cilj, torej obstati v 2. slovenski nogometni ligi. Sedaj je najbolj pomembno, da nam motivacija ne pade.«

Vratar Kristian Petrovčič:

»Po nekoliko slabšem začetku tekme in poškodbi soigralca v prvem polčasu smo skupaj z vsemi soigralci v drugem delu odigrali eno izmed naših boljših tekem. Kljub na videz slabemu rezultatu smo lahko zadovoljni, ker se trdo delo na treningih že zrcali v naši igri.«