NA GENERALKI DO ZMAGE

Ta konec tedna se ponovno zaganjajo kolesja drugo ligaškega prvenstva. Po nekajtedenskih pripravah, prijateljskih tekmah in generalki proti ND Bilje, v briški članski ekipi prevladuje optimizem. Trener Jani Šturm napoveduje borbeno in ekipno igro.

»Priprave so potekale po planu. Načrtovane aktivnosti smo izpolnili. Fantje se lahko pohvalijo s trdnim zdravjem. Igrali smo tudi štiri prijateljske tekme, v sklopu katerih so se preizkusili vsi člani ekipe. Upoštevajoč videno, lahko rečem, da lahko pozitivno gledamo naprej,« je o pripravah strnil Šturm. Kot dodaja so občutki po prijateljskih soočenjih na zelenici dobri: »Zadovoljen sem z njihovo pripravo. Gotovo ne moremo soditi zgolj po prijateljskih tekmah. Ko gre zares, je namreč drugačna energija na igrišču. Drugačne emocije, stres. V igri je nekaj veliko pomembnejšega kot na prijateljskih tekmah. A predpostavke naše ekipe so dobre. Vemo, da ne bo enostavno, a z ekipnim duhom bomo dosegli lepe rezultate,« še pove prvi trener briške ekipe, ki upa, da bodo v začetek nadaljevanja prvenstva stopili čim bolj sproščeno. Dobra popotnica je gotovo generalka proti ND Bilje, ki se je zaključila z rezultatom 1:0 v prid briški ekipi. Nasprotnikovo mrežo je po enajstmetrovki zatresel Rok Bužinel.